Tomek spędzał w pracy całe dnie. Gdy się otrząsnął, dla jego żony było już za późno

Ciężko nawet powiedzieć, czy wypada mówić, że ta historia została nam przybliżona ku przestrodze, ale może dzięki temu ktoś ocknie się w odpowiednim momencie i dostrzeże, że rodzina jest najważniejsza i to w niej jest cała siła.

Tomasz, od kiedy skończył 18 lat, wiedział, że osiągnie w życiu wiele. Poszedł na studia związane z bankowością i w tym także temacie rozwijał się zawodowo. W czasie wakacji nad morzem poznał Małgosię, w której od razu się zauroczył. Ona mieszkała tam na stałe. Spędzali ze sobą każdy dzień z 2-tygodniowego pobytu młodego mężczyzny na wakacjach.

Ciężko powiedzieć, co skłoniło ją do tego, aby podjąć tak szaloną decyzję, ale Gosia postanowiła wrócić na Śląsk razem z Tomaszem. I właśnie o tym jak wyglądało ich życie, Tomasz napisał do nas w prywatnej wiadomości

Moja żona była idealna… Inteligentna, piękna, mądra, dawała naszym dzieciom bardzo dużo miłości, a mnie traktowała najlepiej na świecie. Po roku znajomości zaszła w ciążę, a ja nie mogłem uwierzyć, że trafił mi się ktoś tak wartościowy. Cieszyłem się jak gówniarz i snułem odległe marzenia.

Rozkręcałem wtedy swój biznes i rzadko przebywałem w domu, ale robiłem to dla nas, abyśmy mieli dużo pieniędzy i zapewnili godny byt naszym dzieciom, które przecież chcieliśmy mieć

Tomek spędzał w pracy całe dnie. Gdy się otrząsnął, dla jego żony było już za późnoUdostępnij

“Gdy narodziło się nasze dziecko, nie było mnie przy porodzie, bo byłem w Dubaju. W czasie drugiego porodu byłem także poza granicami kraju”

Tak naprawdę nawet nie wiem, kiedy nasze dzieci poszły do szkoły. Antek był starszy o dwa lata od Dorotki i zawsze był bardziej emocjonalny. To znaczy tego do końca nie wiem, bo mówiła mi tak moja żona, ponieważ mnie praktycznie nigdy nie było w domu. Zapominałem o ich urodzinach i zdarzało się tak, że nie było mnie na Wigilii, a w Nowy Rok wysyłałem im życzenia z innego kraju na tle egzotycznych widoków.

Podczas jednej podróży do Austrii zimą w czasie wolnym zjeżdżaliśmy na nartach. Razem z nami była nasza prawniczka Beata, która była bardzo zadbaną młodą kobietą. Podobała mi się, ale miałem swoje zasady i nigdy nie zdradziłem żonę. Jednak coś musiało być na rzeczy, ponieważ w czasie gdy patrzyłem na nią, jak zjeżdża, zagapiłem się i nie zauważyłem kamienia.

Tak niefortunnie upadłem, że złamałem nogę. Przetransportowano mnie do Polski, a moja żona cieszyła się, że po raz pierwszy od 11 lat spędzimy Wigilię razem.

Nasze dzieci ostatni raz szły do szkoły przed przerwą świąteczną, a ja pierwszy raz widziałem, jak moja żona przygotowuje je na zajęcia. Nawet nie wiedziałem, że tyle potrzebuje energii i tak wcześnie musi wstać, aby przygotować śniadanie, ubrać siebie, dzieci i po prostu sprawić, aby one były szczęśliwe

Tomek spędzał w pracy całe dnie. Gdy się otrząsnął, dla jego żony było już za późno
UdostępnijPeople Man Guy Crying Dark Hands Shadow Sad

“Tego dnia nasze życie zmieniło się diametralnie i nigdy już nic nie było takie, jakie powinno być”

Antek wrócił ze szkoły z uwagą i wezwaniem nas po świętach do szkoły na dywanik. Pobił bardzo mocno kolegę z klasy, który wylądował na pogotowiu.

Gdy poznałem powód tego ataku, było mi najzwyczajniej w świecie głupio i wstyd. Oczywiście spytaliśmy z żoną, dlaczego doszło do tego, przecież nie powinien nikogo bić. Na co nasze dziecko odpowiedziało:

“Wojtek powiedział, że mama mnie wychowuje i moją siostrę bez ojca, bo on nas ma w dupie i nigdy go nie ma na żadnym przedstawieniu. Śmiał się i mówił jeszcze, że nie ma Cię na zdjęciach z moich urodzin czy świąt. Nienawidzę cię, a kocham tylko mamę!”

Wiem że to brzmi, jak pusty frazes, ale w jednej chwili uświadomiłem sobie, jak złym człowiekiem byłem dla moich najbliższych. Ile lat odkładałam wszystko na potem, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy. Tylko ile to jest warte, jeśli nie miałbym z kim tego dzielić?

Zdecydowałem, że diametralnie zmieniam swoje życie. Zacząłem od tego, że zabrałem żonę na wakacje. Nie tak jak co roku, sama z dziećmi na zagraniczne wycieczki, tylko ja i ona. Po trzech dniach wróciliśmy. Ja zacząłem interesować się tym, co dzieje się w życiu moich dzieci. Jakby tego było mało, sprawiało mi to ogromną frajdę.

Cały styczeń nadrabiałem stracone lata, a w lutym powiedziałem wspólnikowi, że biorę urlop. Pięć dni po tym moja żona poszła na kontrolne badania do ginekologa. Długo nie wracała, dlatego zacząłem się martwić.

Dosłownie po chwili, tak jakby czytała w moich myślach, Gosia do mnie zadzwoniła i powiedziała słowa, których nie zapomnę do końca życia: “Mam raka szyjki macicy w zaawansowanym stadium”.

Cały świat się nagle zawalił i wszystko straciło sens. Nie chciałem w to wierzyć, nawet w momencie kiedy po pół roku moja żona w stanie krytycznym wiła się z bólu na szpitalnym łóżku.

Nie chciałem wierzyć, gdy nie miała nawet siły usiąść, aby napić się wody.

Nie chciałem nawet wierzyć, gdy przerzuty okazały się zająć wszystkie narządy wewnętrzne.

Nie wierzyłem także wtedy, gdy stałem nad jej trumną.

Dlaczego dzielę się tak osobistym przeżyciem? Dlatego bo wiem, że spieprzyłem i wiem, że dla was jeszcze może być nadzieja. Pieniądze nie są nic warte, jeśli u boku nie masz osoby, którą kochasz, a ona odwzajemnia Twoje uczucie

Fotografie: pxhere.com, maxpixel.net