Położne miały chwilę, aby uratować wszystkie noworodki. Musiały działać naprawdę szybko

15 listopada Koreę Południową nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Wstrząsy miały siłę 5,4 w skali Richtera. Wywołały panikę we wszystkich miejscach, w których były wyczuwalne.

Oto jak wyglądały zniszczenia w niektórych rejonach:

Dobro dzieci najważniejsze!

Na obszarze trzęsienia ziemi znajdował się również szpital położniczy. Jego personel wykazał się naprawdę stoickim spokojem, a o pięknej postawie personelu medycznego mówią media na całym świecie.

Tak silne trzęsienie ziemi było bezpośrednim zagrożeniem życia zarówno dla położnych, jak i dla ich podopiecznych. Jednak żadna z kobiet nie uciekła i nie zostawiała noworodków bez pomocy. Wszystkie wykazały się niezwykłą odwagą i godnym naśladowania poświęceniem. Całe wydarzenie zarejestrowały kamery szpitalnego monitoringu.

Na nagraniach widać, jak ratują dzieci i myślą o tym, aby jak najszybciej zabrać je w bezpieczne miejsce. Akcja ratunkowa była bardzo szybka i sprawna. Na szczęści nikomu nic się nie stało.

Mogłoby się wydawać, że to przecież normalna postawa, ale czy patrząc na dzisiejszy świat i na to, że coraz więcej ludzi myśli przede wszystkim o sobie, to czy te dzielne panie nie zasługują na pochwałę?

Źródło: youtube.com, liftable.com | Fotografie: youtube.com