Tramwaj śmiertelnie potrącił 9-latkę na przejściu dla pieszych. Wracała do domu ze szkoły

Takie wiadomości, jak ta sprawiają, że łzy same cisną się do oczu. Aż trudno wyobrazić sobie, że dziecko wychodzi do szkoły, jednak już z niej nie wraca… Nigdy.

Potrącenie

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek w Łodzi. Przy ulicy Kopcińskiego tramwaj linii 4 przejechał dziecko na przejściu. Dziewczynka przechodziła w wyznaczonym miejscu. Według tego, co udało się ustalić, wcześniej biegła chodnikiem wzdłuż ulicy. Auta zatrzymały się tuż przed przejściem, znajdującym się obok skrzyżowania z ulicą Nawrot, ale nie zrobił tego motorniczy…

Dziewięciolatka przebiegła przez pasy i weszła wprost pod nadjeżdżający tramwaj o numerze 4. Mieszkała niedaleko miejsca tragicznego wypadku. Wracała po zajęciach do domu. Zmarła na miejscu.

Tramwaj śmiertelnie potrącił 9-latkę na przejściu dla pieszych. Wracała do domu ze szkołyUdostępnij

Tragedia, które łamie serce

Na miejscu pojawili się policjanci, którzy zabezpieczyli ślady. Ustalono także, że motorniczy był trzeźwy, a w MPK pracuje od półtora roku. Posiadał wszystkie niezbędne uprawnienia do wykonywania zawodu. 40-latek zaczął hamować niemal w połowie przejścia dla pieszych, co może oznaczać, że zobaczył dziecko dosłownie w ostatniej chwili. Istotne w sprawie będą nagrania z monitoringu oraz zeznania świadków.

Tramwaj śmiertelnie potrącił 9-latkę na przejściu dla pieszych. Wracała do domu ze szkołyUdostępnij

Nie sposób wyrazić tragedii, która dotknęła rodzinę dziewczynki…

Fotografie: imgur.com