Sklepy oferowały wczoraj pączki za 38 groszy. Mało kto skusił się, aby przeczytać ich skład

Tłusty czwartek stał się dniem, w którym z pełną powagą ludzie rywalizują ze sobą i starają się pokazać, ile słodkości zjedli. Oczywiście kluczowym elementem jest pączek, który tego dnia święci triumfy. Okrągłe pyszności można kupić w osiedlowych cukierniach, ale i supermarketach. O ile w tych pierwszych możemy być w miarę pewni składników, to dość zagadkowy jest skład co do tych drugich.

Wydaje Ci się, że to tylko mąka, jajka, drożdże i mleko? Otóż nie do końca…

Przy zakupie znacznej ilości pączków w dyskontach, można zapłacić za nie 40 groszy lub mniej. Zadziwiająco niskie ceny kusiły klientów. Skład niektórych z nich mocno niepokoi, a do tego zastanawia fakt, że niektóre pączki mają termin ważności aż do lipca 2018 roku. Jak to możliwe? Producent zapewnia, że ma to jedynie związek z tym, że produkt jest głęboko mrożony. A po rozmrożeniu pączki należy zjeść w ciągu 48 godzin. Anonimowy internauta przesłał zdjęcie do redakcji wp.pl składu pączków z jednego z popularnych supermarketów.

Sklepy oferowały wczoraj pączki za 38 groszy. Mało kto skusił się, aby przeczytać ich składUdostępnij

Co jest w składzie takich pączków?

Dziennikarze Wirtualnej Polski zdecydowali się zbadać sprawę i przyjrzeć się składnikom, z których zrobione są pączki z Biedronki. Niestety, lista jest bardzo długa i już w połowie odechciewa się rozkoszować ich smakiem.

Sklepy oferowały wczoraj pączki za 38 groszy. Mało kto skusił się, aby przeczytać ich składUdostępnij

Ceny kuszą, ale zdrowy rozsądek powinien być głosem, którego słuchamy

W składzie pączków ze wszystkich popularnych dyskontów znajdziemy m.in: zagęszczacze 1422, E440, konserwanty, barwniki, regulatory kwasowości i gumę guar. Czy o to nam chodzi, gdy sięgamy po coś słodkiego, aby móc celebrować Tłusty Czwartek?

Sklepy oferowały wczoraj pączki za 38 groszy. Mało kto skusił się, aby przeczytać ich skład
Udostępnijpixabay.com

Sami oceńcie, czy w ten sposób chcecie cieszyć się z tego słodkiego dnia ;)

Źródło: finanse.wp.pl | Fotografie: commons.wikimedia.org, commons.wikimedia.org, revolutiondonuts.com