Poroniła dziecko w 8. tygodniu ciąży. Na zdjęciu widać już zarys rączek i główki maleństwa

Nick i Sarah Szmiot to szczęśliwe małżeństwo, wychowujące jedno dziecko. Para była tym bardziej podekscytowana, kiedy na świat miał przyjść ich kolejny potomek. Niestety, szczęście nie trwało długo. Już w ósmym tygodniu ciąży USG wykazało, że maleństwo nie żyje.

Kilka tygodni później poszliśmy na kolejne badanie USG, na którym okazało się, że nasz skarb umarł – wyjaśnił Nick

Kilka dni później na światło dzienne ujrzało ciało synka, któremu nadali imię Reuben.

Zrozpaczeni rodzice zrobili mu zdjęcie, a następnie podzielili się nim z LifeNews, aby pokazać światu, jak wygląda dziecko we wczesnym etapie rozwoju płodowego

Poroniła dziecko w 8. tygodniu ciąży. Na zdjęciu widać już zarys rączek i główki maleństwaUdostępnij

Wyciągnęliśmy go i mogliśmy potrzymać w naszych rękach. To był trudny, ale radosny czas – powiedział Nick.

Poronienie było ogromnym ciosem zarówno dla rodziców dziecka, jak i najbliższych rodziny. Mimo to para postanowiła uczcić życie maleństwa. W tym celu oboje zorganizowali małe przyjęcie, na które zaprosili bliskich. Nie obyło się bez tortu urodzinowego, piosenek, a także upamiętniających zdjęć.

Chociaż Reuben miał zaledwie 8 tygodni i był bardzo malutki, na zdjęciach widać zarys jego główki, oczu, ramion i nóżek

Poroniła dziecko w 8. tygodniu ciąży. Na zdjęciu widać już zarys rączek i główki maleństwaUdostępnij

Każdy powinien wiedzieć, że w 7-8. tygodniu ciąży, widać już zarys podstawowych części ciała. To nie jest tkanka… To życie z sercem i wieczną duszą stworzone na obraz Boga – powiedział ojciec poronionego dziecka.

Według statystyk, około jedna trzecia wszystkich poronień ma miejsce przed 7 tygodniem ciąży. Wiele osób twierdzi, że na tym etapie rozwoju płodowego to wciąż tylko grupka zbitych komórek i tkanek. Zdjęcia Reubena pokazują jednak coś zupełnie innego. Ten malutki człowieczek ma już swoje własne, unikalne DNA, a wszystko, czego potrzebuje, to czas na wzrost, tak jak rośnie każdy z nas we wczesnym etapie swojego życia.

Źródło: liveaction.org | Fotografie: liveaction.org