“Podniosłem ją aż zawisła nad ziemią. Zabicie jej zajęło mi pół godziny. Ustawiłem stoper”

Choć chciałoby się wierzyć, że powiedzenie “pieniądze rządzą światem” nie ma nic wspólnego z prawdą, historia Liama McAtasney dowodzi, że niektórzy są w stanie zrobić dla nich dosłownie wszystko. Młody chłopak dla ich posiadania był gotowy odebrać życie niewinnej koleżance. Koleżance, która pochwaliła mu się znalezioną gotówką.

Byli dobrymi znajomymi

Liam McAtasney i Sarah Stern, która mieszkała na co dzień w Avon-by-the-Sea, znali się od lat i wierzyli, że mogą sobie ufać. Pewnego dnia nastolatka znalazła w domu pudełko pełne gotówki. Była przekonana, że pieniądze należały do jej zmarłej matki. Dziewczyna uznała, że to ona je odziedziczy. Chcąc przeliczyć majątek, poprosiła o pomoc Liama, na którego zawsze mogła liczyć. Tak przynajmniej jej się wydawało. Niestety, nie miała pojęcia, że ta decyzja będzie kosztować ją życie.

“Podniosłem ją aż zawisła nad ziemią. Zabicie jej zajęło mi pół godziny. Ustawiłem stoper”
UdostępnijFacebook

Oto, do czego może doprowadzić chciwość

Anthony Curry to znajomy Liama, który w styczniu 2017 roku zgłosił się na policję, bo nie mógł dłużej ukrywać makabrycznego czynu, do którego posunął się jego kolega. Zaczął od tego, że pierwszy raz usłyszał o nim w Święto Dziękczynienia w 2016 roku.

Zamierzał ją udusić, zabrać na most i z niego zrzucić. Preston miał kierować autem, którym by uciekli. Chcieli zakopać pieniądze i porzucić samochód z kluczykami w stacyjce, by wszyscy uznali, że się zabiła – zeznał Anthony Curry

“Podniosłem ją aż zawisła nad ziemią. Zabicie jej zajęło mi pół godziny. Ustawiłem stoper”
UdostępnijApp

Początkowo nie wziął słów kolegi na poważnie

Anthony był przekonany, że jego kolega żartuje – w końcu znali się od lat. Zmienił jednak zdanie, gdy 3 grudnia Sarah Stern zaginęła. Jego najczarniejsze przewidywania potwierdziła rozmowa na Snapchacie, którą nagrał jako dowód. Dowód, który przedstawił na rozprawie w dniu 7 lutego.

To, co powiedział na nagraniu oskarżony, mrozi krew w żyłach

Podniosłem ją aż zawisła nad ziemią. Zabicie jej zajęło mi pół godziny. Ustawiłem stoper – można było usłyszeć na nagraniu z ust Liama

Morderca odniósł się także do psa ofiary, bowiem bał się, że będzie bronił Sarah. Nic bardziej mylnego. Jak dowiadujemy się z przerażającego nagrania, zwierzak “położył się i obserwował”, jak Liam katuje swoją ofiarę. Następnie można było usłyszeć, jak oskarżony mówił Prestonowi Taylorowi, że potrzebuje jego pomocy, aby zrzucić ciało 19-latki z mostu, bo tylko w ten sposób będą mogli zatrzeć ślady brutalnej zbrodni.

Zdziwi się, kiedy zajrzał do sejfu

Liam był przekonany, że na zabójstwie Sarah zarobi 100 tysięcy dolarów (prawie 400 tys. złotych). Tyle bowiem pieniędzy miało należeć do brutalnie zamordowanej koleżanki. Zdziwił się jednak, kiedy zajrzał do sejfu, a w środku znalazł niewielką część wspomnianej wcześniej sumy – dokładnie 8 tysięcy dolarów, czyli niewiele ponad 30 tysięcy złotych. Jakby tego było mało, pieniądze były zniszczone. Na nagraniu Liam oznajmił, że nie wie nawet, czy będzie mógł wpłacić je do banku. Na koniec zagroził koledze, że jeśli komukolwiek o tym opowie, zabije go. Ten wiedział, że nie może tak tego zostawić i zgłosił sprawę odpowiednim służbom.

McAsasney usłyszał zarzuty

Choć Liam usłyszał już zarzuty, nie zgadza się z nimi jego obrońca i ma ku temu podstawy, ponieważ ciała Sarah Stern wciąż nie odnaleziono. Jego zdaniem nie ma więc żadnych, mocnych dowodów, które miałyby uzasadnić oskarżenie młodego mężczyzny. Obrońca odniósł się także do nagrania przekonując, że nie jest ono przyznaniem się do winy oskarżonego, ani “spowiedzią”. Jego zdaniem klient wymyślił sobie całą historię tylko po to, aby zaimponować koledze i sprawdzić, czy może mu zaufać.

To kłamstwo. Scenariusz. Nieprawda. Młody, niedojrzały mężczyzna postanowił, że wykorzysta zniknięcie znajomej i stworzy z tego historię – wyjaśnił adwokat Carlos Diaz-Cobo

Myślicie, że ktokolwiek mu w to uwierzy, zważywszy na to, co można było usłyszeć na nagraniu? A może Liam powinien zostać uniewinniony?

Źródło: app.com, newjersey.news12.com | Fotografie: imgur.com