Półnagie, niespełna roczne dziecko biegało po ulicy. Tylko jedna kobieta się zatrzymała

22 grudnia 2018 r. w Milwaukee w stanie Wisconsin ulicami włóczyło się półnagie, prawie roczne dziecko. Chłopca zauważyła kierująca miejskim autobusem kobieta. Zatrzymała pojazd i zaopiekowała się nim.

Kierowcą autobusu była Irena Ivic, która zobaczyła spacerujące chodnikiem malutkie dziecko. To był mroźny dzień, a malec miał na sobie tylko pieluchę i czerwoną koszulkę.

Półnagie, niespełna roczne dziecko biegało po ulicy. Tylko jedna kobieta się zatrzymałaUdostępnijPółnagie, niespełna roczne dziecko biegało po ulicy. Tylko jedna kobieta się zatrzymałaUdostępnij

Szybka reakcja kierowcy

Zatrzymała pojazd, a następnie pobiegła ulicą za chłopcem. Wzięła płaczące dziecko na ręce i wróciła do autobusu. Jedna z pasażerek okryła je swoją kurtką. Wezwano odpowiednie służby. Ratownicy po przyjeździe na miejsce, zastali widok śpiącego w ramionach Ivic niemowlaka.

Półnagie, niespełna roczne dziecko biegało po ulicy. Tylko jedna kobieta się zatrzymałaUdostępnij

Matka zostawiła go samego

Ze wstępnych ustaleń śledczych, badających sprawę wynika, że chłopiec ma mniej niż 12 miesięcy. Według nich, matka dziecka ma problemy ze zdrowiem psychicznym i zostawiła go samego na zewnątrz. Policjanci przekazali malca ojcu. Tożsamość dziecka i jego rodziców nie została ujawniona przez policję.

Doceniono bohaterkę

Kobieta, która pomogła chłopcu została okrzyknięta w Milwaukee bohaterką. Dostała nawet nagrodę od władz miasta.

Półnagie, niespełna roczne dziecko biegało po ulicy. Tylko jedna kobieta się zatrzymałaUdostępnij

Wszystko się nagrało

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Nagranie upublicznił zarząd transportu miejskiego w Milwaukee.

Chłopiec uratowany przez Irenę Ivic jest dziewiątym dzieckiem, któremu pomocy udzielili kierowcy miejskich autobusów w ostatnich latach.

Źródło: tvn24.pl | Fotografie: youtube.com