14-latki biły się na oczach kolegów. Założyły się o pieniądze

W Jeleniej Górze dwie 14-latki biły się na oczach kilkudziesięciu swoich rówieśników. Wszystko zostało zarejestrowane przez świadków, którzy kibicowali silniejszej dziewczynie i zachęcali ją do tego, aby mocniej atakowała drugą 14-latkę. Do materiałów z tego incydentu dotarł Fakt24.pl i opublikował je w sieci.

“Ustawka”, do której doszło, była wynikiem zakładu o to, która z nastolatek wygra walkę i zbierze pieniądze, które na nie “postawiono”

Portal ustalił, że obie dziewczyny chodzą do Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze. Nadia i Wiktoria za pomocą mediów społecznościowych umówiły się na pojedynek, a stawką były postawione na nie pieniądze przez kolegów i koleżanki.

14-latki biły się na oczach kolegów. Założyły się o pieniądzeUdostępnij

Do zdarzenia doszło w przejściu podziemnym pod aleją Jana Pawła II

Nastolatki spotkały się tam 6 lutego, a wraz z nimi przybyło wiele osób, które chciały zobaczyć, czy dziewczyny dotrzymają słowa i czy ich faworytka wygra… Wiktoria (w niebieskiej bluzie) wydaje się mieć mniej siły i nagle nie broni się tak jak na początku. To wykorzystuje Nadia i raz po razie uderza ją coraz mocniej. Najwidoczniej podoba jej się to, co dzieje się dookoła, a do tego tłum ludzi jej kibicuje i zachęca ją do wymierzania kolejnych uderzeń.

14-latki biły się na oczach kolegów. Założyły się o pieniądzeUdostępnij

Nikt nie wpada na pomysł, aby przerwać bójkę i doprowadzić do tego, aby przerwać tę eskalację przemocy

Fakt24.pl opublikował jedynie zdjęcia, ale z relacji portalu wiemy, że wideo trwało dwie minuty, a kończy się w momencie, gdy Nadia nagle przestaje wymierzać ciosy, a kamerzysta podchodzi bliżej do Wiktorii i pokazuje poturbowaną 14-latkę.

Zaledwie po kilku minutach “widzowie” się rozchodzą – zupełnie tak, jakby przed chwilą nic się nie stało, a jedna z ich koleżanek nie została brutalnie pobita. Nadia doznała poważnych obrażeń i trafiła na kilka dni do szpitala. To właśnie wtedy sprawa ujrzała światło dzienne i zajęła się nią policja.

Jak można wpaść na pomysł, że bicie koleżanki to dobry sposób na spędzanie czasu wolnego? Dlaczego nikt nie zareagował w czasie tej bójki?

Źródło: fakt.pl | Fotografie: fakt.pl