Oto najstarsza matka na świecie. Urodziła swoje siedemnaste dziecko w wieku 101 lat

Antatolia Vertadella to 101-letnia Włoszka, która po kontrowersyjnym, szeroko krytykowanym przez lekarzy przeszczepie jajników, urodziła dziecko! Czy wiek nie jest już żadną barierą? Czy aby na pewno powinniśmy wierzyć we wszystkie historie znalezione w Internecie?

Oto jak rzekomo do tego wszystkiego doszło:

Nielegalna operacja chirurgiczna miała zostać przeprowadzona w prywatnej klinice w Turcji, gdzie nie sięgają europejskie przepisy dotyczące przeszczepu jajników. Sama 101-letnia matka nie chce ujawnić nazwy placówki, w której przeprowadzono operację.

Jestem bardzo wdzięczna całej ekipie specjalistów, którzy podjęli się operacji, dzięki czemu mogłam urodzić swoje siedemnaste dziecko. To prawdziwe błogosławieństwo i świadectwo mocy twórcy – przyznaje ze łzami w oczach starsza kobieta.

Oto najstarsza matka na świecie. Urodziła swoje siedemnaste dziecko w wieku 101 latUdostępnij

Od dawna czułam się bezużyteczna. Nie mogłam wydać na świat potomstwa odkąd skończyłam 48 lat. To wtedy zdiagnozowało u mnie raka jajnika. Przez długi czas myślałam, że Bóg ukarał mnie w ten sposób za posiadanie tylko 16 dzieci, ale ostatecznie w swojej boskiej wspaniałomyślności ponownie dał mi szansę na urodzenie dziecka – przyznaje Antatolia.

Choć decyzja o operacji była wysoce kontrowersyjna, doktor Popolicchi uważa, że ostateczne zdanie powinno należeć do pacjentki.

Kimże jestem, by sądzić, czy to jest właściwe? Urodziła piękne dziecko. Te niesamowite narodziny są darem od Boga… Przeprowadzona przez garstkę chirurgów w Turcji operacja była całkowicie legalna. Starsza pani czuje się w tym momencie świetnie i jest niemal pewna, że ma przed sobą jeszcze wiele pięknych lat. Masa dzieci rodzi się na tym świecie zupełnie przez przypadek. Czy to nie jest piękne, że to maleństwo urodziło się w kochającym, pełnym miłości domu? – mówi doktor.

Oto najstarsza matka na świecie. Urodziła swoje siedemnaste dziecko w wieku 101 latUdostępnij

Choć mąż pani Vertadella zmarł w 1998 roku, 101-letnia wdowa zdołała znaleźć dawcę spermy, aby urodzić kolejne dziecko.

Wciąż kocham mojego zmarłego męża i pragnę pozostać wdową do końca swojego życia, ale jako katoliczka potrzebowałam kolejnego potomka, aby wypełnić wolę Bożą.

A teraz najważniejsze… Cała ta historia stoi pod jednym wielkim znakiem zapytania

Jak donosi portal snopes.com, fotografia kobiety z dzieckiem, to zdjęcie, które przedstawia starszą kobietę z dwutygodniowym noworodkiem kuzyna jednego z czytelników portalu Reddit. Chciał w ten sposób ukazać bardzo głęboki i wyjątkowo piękny moment spotkania dwóch odległych pokoleń. Ta informacja wydaje się być zdecydowanie bardziej wiarygodna, niż ciążą 101-letniej kobiety…

Źródło: worldnewsdailyreport.com, snopes.com | Fotografie: worldnewsdailyreport.com